حسابداری کسب و کار های کوچک

حسابداری برای کسب و کارهای کوچک

اول راه هستید و هزینه می کنید. محصول تان در در مراحل اولیه است و یا فیدبک های مختلفی از مشتری های اولیه تان می بینید. قصد دارید هم تیمی پیدا کنید و به یک برنامه ریزی بلند مدت فکر می کنید. پروفایل های خود را در سوشال مدیا می سازید و برای محصول خود به دنبال ساخت محتوا هستید. تمام این شرایط نشان دهنده مسیر یک کسب و کار نوپا و کوچک است.

تا به حال به این فکر کردید که بیزینس کوچک تان نیاز به حسابداری دارد یا خیر؟ شاید هم حساب و کتاب تان را در یک دفتر ثبت کنید و فکر کنید نیازی به نرم افزار حسابداری هم ندارید؟

حسابداری کسب و کار های کوچک نیازمند قدم های کوچک است. ممکن است بپرسید چرا باید این موارد حسابداری را داشته باشم؟

شفافیت برای رشد

این دو کلمه ( شفافیت و رشد ) ممکن است در نگاه اول خیلی به هم مرتبط نباشند اما اینطور نیست. یکی از مهم ترین پایه های رشد و یا هک رشد وجود داده برای تحلیل اطلاعات است. این یعنی شما باید هر نوع داده ای در کسب و کار خود را ثبت و تحلیل کنید تا  بتوانید نتایج منطقی به دست آورید.

هدف این است که داده ها را به اطلاعات و اطلاعات را به نگرش تبدیل کنیم.

کارلی فیورینا ، مدیرعامل سابق HP

بر این اساس شما نیاز دارید تا داده های مالی خود را نیز ثبت کنید تا بتوانید در آینده فرایند مالی خود را تحلیل کنید.

حسابداری کسب و کار های کوچک

همانطور که گفتیم شما نیاز به برداشتن قدم های کوچک اما موثر در کسب و کار خود دارید. این موارد در بازه های زمانی روزانه، هفتگی یا ماهانه باید انجام شوند. نتیجه این موارد باعث می شود شما انواع گزارش های مالی مانند سود و زیان را داشته باشید.

 

 

اشتراک گذاری مطلب