فقط تا 15 اردیبهشت دوره ها را به قیمت سال قبل ثبت نام کنید

چرا نمی توانم به عنوان حسابدار استخدام شوم ؟

چرا نمی توانم به عنوان حسابدار استخدام شوم؟

استخدام حسابداری مسئله بسیاری از حسابدار هاست.

نه شما این نرم افزار را بلد نیستید! 

شما رزومه کاملی ندارید!

من نیاز به امور مالیاتی هم دارم!

مبلغ شما بسیار بالاست !

 

شما هم این جملات را از کارفرما ها شنیده اید؟

چرا نمی توانم به عنوان حسابدار استخدام شوم ؟ : استخدام یا پیدا کردن کار حسابدار در شرکت، تولیدی یا فروشگاه گاهی بسیار سخت است. به خاطر همین سختی ممکن است نتوانید در حسابداری کار پیدا کنید. در این مطلب به بررسی علت های این اتفاق می پردازیم. 

 

رزومه کامل ندارید

وقتی میخواهید به یک سازمانی درخواست کار دهید باید رزومه ارائه دهید. در واقع در کنار درخواست کار باید رزومه خود را نیز ضمیمه کنید تا توسط کارفرما بررسی شود. 

رزومه شما باید شامل اطلاعات شخصی، اطلاعات کاری و مهارتی شماست. 

اگر مهارت های نرم، مهارت سخت دارید حتما آن ها را بنویسید. تجربه های قبلی مربوط کارتان را در رزومه خود بنویسید. از نوشتن موضوعات اضافه و غیر مربوط خودداری کنید. 

 

مهارت سخنوری و مذاکره ندارید

زمانی که به خوبی می توانید با کارفرما صحبت کنید و زبان همدیگر را بفهمید زودتر به نتیجه برسید. اما خجالتی بودن و بی پاسخ بودن جلوی کارفرما ممکن است فرصت کاری را از شما بگیرد. باید بتوانید پاسخ های درست و کامل به کارفرما بدهید. یا اگر واقعا پاسخی ندارید این موضوع را به کارفرما بگویید نه اینکه پاسخ اشتباهی بدهید. 

با چند تمرین کوچک روی سخنوری و مذاکره ، برای مصاحبه کاری آماده شوید.

 

محیط کسب و کار را نشناخته اید 

ممکن است همه نرم افزار های حسابداری را مسلط باشید یا همه اسناد و مدارک را بشناسید. اما محیط کسب و کار را نشناخته اید. نمی دانید فرایند یک کار چگونه است و چه معیار هایی مهم است. ممکن است برای یک کارفرما در محیط کار، مالیات مهم باشد . اما برای کارفرمای دیگر گزارش سود و زیان ماهانه مهم باشد. 

شما به عنوان یک کارشناس مالی باید فرایند ها و معیار های مهم کسب و کار را بشناسید. 

 

مهارت کافی ندارید 

حسابداری، بیمه، مالیات ، نرم افزار حسابداری موضوعات گسترده ای هستند. یادگیری هرکدام ازین موضوعات به صورت چالش بر انگیز است و ممکن است شما فرصت های کاری زیادی را در این مورد از دست بدهید. پیشنهاد ما کسب این مهارت ها با دوره های آنلاین است. دوره را انتخاب کنید که بروز  و جامع باشد. با کسب مهارت فنی فرصت های بسیاری در اختیار شما قرار خواهد داد.

اشتراک گذاری مطلب