از 25 خرداد تا 5 تیر با 3 میلیون تومان تخفیف
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

معروفترین مدیران مالی دنیا

معروف ترین مدیران مالی دنیا

CFO یا Chief financial officer  به معنای مدیر مالی است. این جایگاه و موقعیت شغلی برای بالاترین مقام یک سازمان در قسمت مالی استفاده می شود. مسئولیت مدیران مالی : برنامه ریزی مالی، مدیریت ریسک، نگهداری و دسته بندی اسناد مالی و ارائه گزارشات مالی است. 

مدیر مالی مانند CEO : Chief executive officer مدیر عامل، یکی از بالاترین رده های سازمانی را دارد. این به این معناست که مدیران مالی نیز یکی از بالاترین حقوق ها را دریافت می کنند.  

بیایید 5 مدیر مالی معروف در دنیا را بشناسیم. مدیران مالی بسیار معروفی در دنیا هستند که در برترین شرکت های دنیا مثل گوگل، اپل ، اینتل و … مشغول به کار هستند. این لیست بسیار بلند بالاست اما در اینجا 5 نفر از آنها را معرفی میکنیم.

 

راث پورات، شرکت آلفابت

درآمد و پاداش : 672.000 دلار

شرکت آلفابت شرکت مادر گوگل است که زیرمجموعه های بسیاری دارد. 

راث پورات در سال 2018 توسط فوربز، به عنوان بیست و یکمین زن قدرتمند در جهان شناخته شد. با این حال پورات همچنان جزو 9 زن قدرتمند جهان در لیست قدرتمندترین زنان دنیا مجله فورچون بوده است. او یک مدیر تجاری آمریکایی است و مهم تر از آن، مدیر مالی آلفابت و گوگل است. 

پورات به عنوان بالاترین دریافت کننده حقوق در دنیا بین مدیران مالی شناخته می شود. او قبل از آلفابت از سال 2010 تا 2015 تجربه چندین سمت مدیر مالی و و معاون مدیر عامل را در شرکت مورگان استنلی داشته است. در مارچ سال 2015 خبر رسید که راث پورات به عنوان مدیر مالی گوگل به این شرکت پیوسته است. به نقل از بلومبرگ بیزینس، مبلغ کل قرارداد او با گوگل به 70 میلیون دلار رسیده است. 

 

در گوگل پورات به عنوان شخصی شناخته می شود که توانسته قسمت سهام گوگل را افزایش دهد. او با سازماندهی مجدد برخی از بخش ها و جنبه های کمپانی و بیشتر کردن دیسیپلین مالی موفق به این کار شد. انجمن سرمایه گذاری پورات را بهترین مدیر مالی اینترنت در سال 2018 بین تمام مدیران اجرایی معرفی کرد. 

توانایی های راث پورات فقط به امور مالی ختم نمی شود. علاوه بر این امور اجرایی شرکت، امور منابع انسانی، املاک و سرویس های فضای کار نیز به او گزارش داده می شود.

 

لوکا مائستری، شرکت اپل

درآمد و پاداش : 25.000.000 دلار

 

لوکا مائستری به عنوان معاون ارشد مدیر عامل و مدیر مالی کمپانی اپل شناخته می شود. لوکا به عنوان مدیر مالی، مستقیما به مدیر عامل اپل یعنی تیم کوک گزارش می دهد. در این زمینه او وظیفه حسابداری، برنامه ریزی مالی، تحلیل مالی، پشتیبانی تجاری، املاک، خزانه داری، حسابرسی داخلی و امور مالیاتی اپل را دارد. 

لوکا از زمانی که در سال 2013 به اپل پیوست، با مدیران ارشد اپل کار کرده است. مهمترین عنوان او معاون مالی و کنترل کننده شرکت بود.

اگر بخواهیم از تجربیات لوکا بگوییم، او تجربه ساخت و رهبری تیم های مالی را به مدت 25 سال در شرکت های جهانی دارد. قبل از پیوستن لوکا به به اپل، او به عنوان مدیر مالی شرکت هایی چون زیراکس و نوکیا زیمنس کار کرده است. 

مسیر شغلی لوکا با جنرال موتورز شروع شده و او 20 سال را صرف رشد در امور مالی و اجرایی در آمریکا، آسیا و اروپا کرده است.

همچنین او جزو تیمی از جنرال موتورز منطقه آسیا بود که در حال افتتاح عملیات های جنرال موتورز و سرمایه گذاری های تولیدی در تایلند و چین بوده اند. 

بعد از این موضوع او به عنوان مدیر مالی عملیات جنرال موتورز در اروپا شد. اعزام لوکا در اروپا باعث شد 45 کشور با درآمد خالص سالانه تقریباً 40 میلیارد دلار گسترده شود. 

لوکا حقوق یک میلیون دلار را نیز کسب کرده است. به علاوه سهامی که به دست آورده به ارزش 21 میلیون دلار است. 

 

رابرت وهنر، شرکت فیسبوک

درآمد و پاداش : 21.000.000 دلار

دوید وهنر به عنوان مدیر مالی کمپانی فیسبوک شناخته می شود. وهنر با شرکت هایی چون مانیتور گروپ، همبریچت و کوئیست در همین عنوان شغلی کار کرده است. 

همچنین او تا سال 2010 در شرکت آلن اند کمپانی کار کرده است، مدت زمان همکاری او با آلن زمانی به اتمام رسید که اون مدیر مالی شرکت زینگا شد. 

وهنر در سال 2011 به عنوان معاون امور مالی شرکت و تدوین بیزینس پلن وارد فیسبوک شد. بعد از آن در سال 2014 به عنوان مدیر مالی و جانشین دیوید ابرسمن ارتقا یافت. 

وهنر حقوق 753.000 دلاری نیز کسب کرده است. علاوه بر این او حدود 18 میلیون دلار سهام نیز دارد. 

 

رابرت سوان. شرکت اینتل

درآمد و پاداش : 66.000.000  دلار

رابرت هلمز سوان به عنوان یک مدیر اجرایی آمریکایی شناخته می شود. او از 2019 با توانایی های اجرایی برجسته به عنوان مدیر اجرایی اینتل مشغول به کار است. 

رابرت به عنوان معاون ارشد و اولین مدیر مالی خارجی از اکتبر سال 2016 جانشین استیسی اسمیت در اینتل شد.

این موضوع بعد از مدیر مالی شدن او در جنرال آتلانتیک، ای بی، الکترونیک دیتا سیستمز و تی آر دبیلو بود. رابرت به صورت موقت در سال 2018 مدیر عامل اینتل و جایگزین بریان کرینزیچ شد، پس از آن در سال 2019 به عنوان مدیر عامل ثابت اینتل معرفی شد. 

سوان همچنین مسئول فروش، تولیدات و عملیات هاست. 

 

دیوید مورتون، دیجی سرت

درآمد و پاداش : 30.000.000 دلار

دیوید مورتون در حال حاضر به عنوان معاون اجرایی و مدیر مالی در دیجی سرت مشغول به کار هست. 

اون به عنوان یک متخصص حرفه ای در حوزه مالی با تجربه گسترده در صنعت تکنولوژی و بیش از 20 سال شناخته میشه. علاوه بر این موضوع او در نقش های رهبری جهانی، خرید و فروش، برنامه ریزی مالی تجاری، تلفیق درآمد ، قیمت گذاری، فروش و تولید حضور داشته است. 

قبل از دیجی سرت، دیوید در آنالپان به عنوان معاون اجرایی و مدیر مالی فعالیت داشت. همچنین او در تسلا به عنوان رئیس حسابداری مشغول به کار بوده است. اون بیش از 20 سال در هلدینگ سیگیت تکنولوژی رهبری بخش آمریکا و آسیا را به عهده داشت. 

در سیگیت او به عنوان معاون ارشد، خزانه داری، و مسئول حسابداری فعالیت کرده است.

دیوید توانسته مبلغ 137.000 دلار را نیز به عنوان حقوق دریافت کند. به علاوه حدود 14 میلیون دلار سهام نیز در دسترس اوست. 

 

منبع :

callhippo.com

in.wallmine.com

عضویت در هفته نامه ایمیلی حسابیمو
نام و ایمیل خود را وارد کنید تا از جدیدترین اخبار و مقالات حوزه حسابداری و مالیات مطلع شوید.
اشتراک گذاری مطلب