فقط تا 15 اردیبهشت دوره ها را به قیمت سال قبل ثبت نام کنید

سبک زندگی حسابدارها؛ مملو از فراز و نشیب

سبک زندگی حسابدار ها

آیا حسابدار ها استرس زیادی را تجربه می‌کنند؟ سبک زندگی حسابدار ها به چه شکل است؟

چنانچه به دنبال انتخاب این شغل به عنوان حرفه آینده خود و یا یادگیری حسابداری هستید، حتماً با چنین سوالاتی در ذهن خود مواجه شده‌اید.

آنچه باید در نظر داشته باشید این است: “هیچ بد یا خوب مطلقی در زندگی وجود ندارد.” آنچه شما در رابطه با نحوه زندگی حسابداران در ذهن خود پرورش می دهید به سه فاکتور مهم بستگی دارد:

  • شخصیت شما
  • سبک کاری
  • اولویت های زندگی

حسابدار پر فراز و نشیب

اگرچه کلیه این فاکتورها بر چگونگی زندگی حسابداران تاثیرگذار هستند اما زندگی این دسته از افراد همواره با چالش‌هایی مواجه است. بنابراین چنانچه قصد دارید با سبک زندگی حسابداران آشنا شوید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

ما به کنکاش زندگی یک حسابدار خواهیم رفت و از نقاط پنهان زندگی این دسته از افراد پرده برمی‌داریم.

برخورداری از مسیر شغلی مشخص

شرایط شغل حسابداری با اعداد و ارقام گره خورده است. بنابراین هنگامی که به تحصیل حسابداری می‌پردازید، ناخودآگاه مهارت‌های تحلیلی را به دست خواهید آورد که بی شک در زندگی شما تاثیرگذار خواهد بود.

اغلب حسابداران یک مسیر شغلی مطمئن و هموار دارند. این افراد با یادگیری حسابداری، به دست آوردن مهارت‌های عمومی و کسب تجربه کاری به سمت‌های شغلی مهم‌تر ارتقا پیدا می‌کنند و بدین ترتیب قادر به کسب درآمد بیشتر نیز خواهند بود.

همیشه سرکارید !

تقاضا برای حسابداران حرفه‌ای هیچگاه با کاهش مواجه نخواهد شد؛ می‌پرسید چرا؟ با گسترش روز افزون شرکت‌های تجاری ، سازمان‌ها و صنایع مختلف نیاز به حسابدار به شدت احساس می‌شود.

به همین خاطر است که اغلب حسابداران نگرانی بابت به استخدام شدن ندارند. سبک زندگی حسابداران به گونه‌ای باید باشد که با تقویت مهارت‌های خود به جایگاه شغلی همیشه در ذهن خود دارند، دست پیدا کنند.

ارتقا یافتن به دلخواه شما!

وقتی می توانید به علاوه حسابداری، مشاوره مالی هم بدهید یک پله ارتقا گرفته اید.

وقتی می توانید به علاوه مشاوره مالی، مشاوره مالیاتی هم انجام دهید یک پله ارتقا گرفته اید. موضوع  ارتقا شغلی برای افراد زیادی اهمیت دارد. ممکن است بتوان در یک شغل مانند مهندسی چندین سال بدون ارتقا بمانید. ارتقا در این شغل به پروژه هایی که می گیرند بستگی دارد. اما در این شغل اداری و حسابداری می توان ارتقا پیدا کرد.

نکته مهم این است شروع کار پس از فارغ‌التحصیلی به شما امکان پیشرفت در مسیر شغلی که در آن گام نهاده‌اید را می‌دهد.

حسابدار با پتانسیل درآمد بالا!

شرایط شغل حسابداری گزینه‌ای ایده الی برای شما است. بر اساس امار بدست امده از درآمد حاصل از این شغل طی سال‌های اخیر شاهد رشد صعودی درامد این گروه از افراد بوده ایم.

درآمد بالا بر سبک زندگی حسابدارها تاثیر مستقیم می‌گذارد. یادگیری حسابداری در این شغل بسیار مهم است. اگر شما هم مانند بسیاری از حسابداران و مدیران مالی فقط وقت تلف کردن، دستور دادن و یا انجام اشتباهات مکرر را انتخاب کرده اید باید بگوییم از ارتقا و پروژه های بزرگ خبری نیست!

همه چیز به شما بستگی دارد و زمانی که پتانسیل خود را اثبات کنید افراد زیادی به شما اعتماد خواهند کرد.

انعطاف پذیری بالا در انتخاب محل کار

در چه مکانی مایل به زندگی هستید؟ شمال ایران و نزدیک به دریا، در قلب رشته کوه‌های زاگرس یا شهر تهران با تمام آلودگی‌ها و شلوغی‌هایش؟

شغل حسابداری به شما این امکان را می‌دهد که در هر زمان و مکانی امکان انجام مسئولیت‌های خود را داشته باشید. علاوه بر این همه مشاغل و کسب و کارها به حسابداری حرفه‌ای نیاز دارند؛ از کشاورزان و سازمان‌های دولتی گرفته تا شرکت‌های تولیدکننده نرم افزار به نیاز مبرمی به حسابدار دارند. بنا به آنچه بیان شد، سبک زندگی حسابدارها به گونه‌ای است که به راحتی در هر موقعیت مکانی امکان یافتن شغل و انجام وظایف مربوط به آن را دارند.

حسابدار، با گزارش فراوان !

حسابداری یکی از مواردی است که شما در آن همیشه باید گزارش های دقیق خود را آماده داشته باشید و تحلیل های همراه با آن را تحویل کارفرما دهید. شما میتوانید با گزارش های مختلف مدیریتی، تحلیلی و فروش می توانید به رشد یا اصلاح کسب و کار کمک کنید.

 

انتخاب شغل مناسب

حسابداری یکی از آن شغل های مناسبی است که می توانید در آن زوایه های مختلفی را تجربه کنید. مذاکره و کار با کارفرما های مختلف. شرایط شغل حسابداری مجاب می کند که بتوانید کار کردن با صنایع مختلف و شناخت جزئیات هرکدام از تجارت هارا تجربه کنید. کار کردن با نرم افزار های حسابداری و اداری مختلف برای حل چالش های هر کسب و کار.

 

اشتراک گذاری مطلب